KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15507120
nr 1550 7120
Jerk Werkmäster
(1896-1978), Sverige
Träsnitt, Signerad i tryck. Bildmått: 25x25 cm, yttermått inklusive ram: 51x49 cm
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:18:46
21/6 13:58:11
100 kr
3/7 19:04:19
Jerk Werkmäster
Läs mer om Jerk Werkmäster